Schody dywanowe

Schody dywanowe

Minimalizm, prosta i oszczędna forma

Schody dywanowe to propozycja dla klientów ceniących sobie minimalizm, prostą i oszczędną formę. To bezpieczne schody do nowoczesnych wnętrz. Względna prostota schodów dywanowych sprawia iż w równym stopniu przypominają dywan spływający po niewidocznych stopniach – skąd ich potoczna nazwa.

Schody na konstrukcji samonośnej, ich cechą charakterystyczną jest brak policzków (wang) do których montowane są stopnie, a które w klasycznych rozwiązaniach pełnią kluczową rolę, bo przenoszą większość obciążeń. Brak policzków powoduje, że schody składają się tylko ze stopni i podstopni. Elementy te pełnią rolę konstrukcyjną – muszą być masywne, tak by schody uzyskały odpowiednią sztywność. Schody dywanowe charakteryzują się tą samą grubością stopni i podstopni – przeważnie mają one około 8 – 10 cm. Stopnie z podstopniami są połączone specjalnymi śrubami monterskimi. Schody dywanowe kotwione są do posadzki i stropu, a „po drodze” montowane są bolcami do ścian albo innych elementów nośnych (np. filarów). Preferowane są nowoczesne balustrady ze szkła hartowanego lub stali szlachetnej.

Schody dywanowe

Rodzaj drewna

Schody możemy wykonać z dostępnych w Polsce gatunków drewna egzotycznego lub bardziej tradycyjnie z polskich gatunków drewna.

Polecane polskie gatunki drewna:

Galeria

Zobacz galerię naszych realizacji